Rozwiązania IT 24.04.2024
3

Jak działa Zamknięta Giełda Transportowa w TIMOCOM Marketplace?

Sprawdź, jak zbudować sieć zaufanych partnerów biznesowych

Współpraca z zaufaną siecią kontrahentów dzięki Zamkniętej Giełdzie Transportowej

Zaufani partnerzy biznesowi to gwarancja powodzenia w transporcie. Bezpieczeństwo, zmniejszenie ryzyka związanego z opóźnieniami w dostawie i płatnościach to tylko niektóre korzyści płynące ze współpracy z rzetelnym kontrahentem. Aby ułatwić wymianę ofert ładunków i powierzchni ładunkowych tylko w kręgu zaufanych firm, stworzyliśmy Zamkniętą Giełdę Transportową w TIMOCOM Marketplace.

Z naszego artykułu dowiesz się:

  1. Co to jest Zamknięta Giełda Transportowa?
  2. Jakie korzyści oferuje giełda prywatna?
  3. Jak używać zamkniętej giełdy ładunków i pojazdów w TIMOCOM Marketplace?

Zamknięta Giełda Transportowa – co to jest i jak działa?

To sieć partnerska, którą można utworzyć samodzielnie. Służy do wymiany ofert frachtów i powierzchni ładunkowych w obrębie preferowanych firm. W określonej grupie mogą znaleźć się również podwykonawcy – wszystko zależy od zastosowanych filtrów przy tworzeniu grupy. Przeznaczona jest zarówno dla przewoźników i spedytorów, jak i załadowców. Zamknięta Giełda Transportowa sprawdza się również w przypadku zleceń kontraktowych, kiedy zleceniodawca nie wyraża zgody na publikowanie jego ładunków na ogólnej Giełdzie Transportowej. Funkcja została wprowadzona przez TIMOCOM w 2009 roku i funkcjonowała do niedawna pod inną nazwą, jako ZGU - Zamknięta Grupa Użytkowników.

Korzyści z użytkowania prywatnej giełdy w TIMOCOM Marketplace:

Największym plusem giełdy prywatnej w TIMOCOM jest wymiana ofert transportowych i przestrzeni ładunkowych w kręgu zaufanych partnerów biznesowych. Przekłada się to na takie korzyści, jak:

  • Bezpieczeństwo – współpraca z zaufanymi i sprawdzonymi kontrahentami.
  • Oszczędność czasu – brak konieczność każdorazowego sprawdzania zleceniobiorców i zleceniodawców, zmniejszenie ryzyka opóźnień w transporcie i zatorów płatniczych.
  • Korzystne warunki zleceń – możliwość dopasowania warunków współpracy pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą.
  • Sprawna komunikacja – powiadomienia o nowych ofertach przekazywane są automatycznie do Twoich partnerów biznesowych, bez potrzeby wysyłania e-maili i wykonywania telefonów.
  • Przejrzystość działań – z góry określone przez inicjatora grupy prawa i zasady ułatwiają współpracę jego uczestnikom.

Użytkowanie Zamkniętej Giełdy Transportowej – najważniejsze kwestie

Określanie członków:

Tworzenie prywatnej giełdy w TIMOCOM Marketplace rozpoczyna się od określenia jej członków – mogą to być wybrane firmy, określona sieć odbiorców lub grupa firm łącznie z podwykonawcami. 

Częstotliwość korzystania:

Użytkowanie może być regularne lub sporadyczne – wszystko zależy od potrzeb jej inicjatora. Co ważne, może odbywać się także poprzez interfejs z systemu TMS/ERP.

Ustawienie praw do wystawiania ofert:

Określenie praw dotyczących ofert może być oparte na wymogu, dowolności lub podglądzie. Oznacza to, że oferty muszą być wystawiane przez członków, mogą być wystawiane lub nie mogą być wystawiane, a jedyne wyświetlane w podglądzie. Tu również wszystko opiera się na wybranych ustawieniach inicjatora.

Czas wyświetlania ofert:

Oferty wystawione w Zamkniętej Giełdzie Transportowej będą publikowane na ogólnej Giełdzie Transportowej po określonym uprzednio czasie. Wszystko zależy od tego, jak długo chcemy, aby były widoczne tylko dla wąskiej sieci współpracowników. Oznacza to, że jeżeli nikt z prywatnej giełdy nie skorzysta z wystawionej oferty, trafi ona do publicznej giełdy ładunków i pojazdów.

Koszty:

Struktura kosztów wygląda tak, że ponosi je inicjator grupy. Jeśli chodzi o członków grupy, korzystają z Zamkniętej Giełdy Transportowej bezpłatnie.

O tym, jak wystawić ofertę ładunku lub znaleźć fracht na giełdzie prywatnej w TIMOCOM Marketplace przeczytasz tutaj:

Zamknięta Giełda Transportowa krok po kroku

Patrycja Hamielec

Content Specialist

Pop-up image
Chcesz mieć aktualne artykuły z branży TSL w zasięgu ręki?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco
z wiadomościami ze świata transportu i logistyki!

Do góry